Co to jest?

Laser Tag to gra podobna do popularnego paintballa. Z tego względu, często nazywana jest również paintballem laserowym.

Jednak w przeciwieństwie do klasycznej wersji tej zabawy, nie ma tu amunicji  w postaci kulek z farbą. Prowadzenie realistycznych starć możliwe jest dzięki promieniom podczerwieni, które emitowane są przez karabin gracza i odbierane przez czujniki przeciwników. 

Zawodnicy zdobywają punkty za każde trafienie, które rejestrowane jest przez specjalny system elektroniczny czuwający nad przebiegiem całej rozgrywki.

Dla Twojego komfortu i cennego czasu, wszystkie najważniejsze informacje zawarliśmy w sekcjach poniżej.

GRY PLENEROWE 

Laser Tag w plenerze to stosunkowa nowość. Często kojarzymy tę atrakcję wyłącznie z zaciemnionych pomieszczeń, ale tak na prawdę gra jest dużo bardziej realistyczna podczas zabawy na zewnątrz.

Prowadzenie rozgrywek na otwartej przestrzeni możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnych kolimatorów optycznych w karabinach, które pozwalają skutecznie celować przy świetle dziennym oraz trafiać przeciwników z dużych odległości.   

Laser Tag w wersji plenerowej powstał na wzór militarnego systemu szkoleniowego M.I.L.E.S. służącego do profesjonalnego treningu żołnierzy. 

UCZESTNICY

Kto może zagrać?

Laserowy paintball to rozrywka dla każdego! W zabawie nie ma fizycznych trafień, dzięki czemu grać z powodzeniem mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.  Zabawa dla najmłodszych zapaleńców możliwa jest od około 7-8 roku życia, tak aby byli w stanie swobodnie utrzymać replikę broni. Brak bolesnych siniaków sprawia również, że rozrywka jest bardziej przyjazna dla kobiet. 

MIEJSCE DO GIER

Gdzie można grać?

Jedną‌ ‌z‌ ‌największych‌ ‌zalet‌ ‌laserowego paintballa ‌jest‌ ‌to,‌ ‌że‌ ‌‌grać‌ ‌można‌ ‌praktycznie wszędzie.‌ ‌Ogród‌ ‌przy‌ ‌hotelu,‌ ‌szkolne‌ ‌korytarze,‌ ‌czy‌ ‌może‌ ‌magazyn w firmie ‌-‌ ‌każde‌ ‌z‌ ‌tych‌ ‌miejsc‌ ‌pozwoli‌ ‌na‌ ‌rozegranie‌ ‌pasjonującej‌ ‌bitwy.‌ ‌

Ze‌ ‌względu‌ ‌na‌ ‌to,‌ ‌że‌ ‌strzały‌ ‌nie‌ ‌ingerują‌ ‌w żaden sposób w‌ ‌otoczenie,‌ ‌zabawę można‌ ‌bez‌ ‌problemu‌ ‌przeprowadzić‌‌ ‌zarówno‌ ‌na‌ ‌zewnątrz,‌ ‌jak‌ ‌i‌ ‌wewnątrz‌ ‌budynków

BEZPIECZEŃSTWO

Czy zabawa jest bezpieczna?

Laserowy paintball jest całkowicie bezpieczny dla uczestników. Działanie broni opiera się na świetle podczerwonym, które w żaden sposób nie jest szkodliwe dla oczu.  

SCENARIUSZE GIER

Jakie są scenariusze gier?

Ilość scenariuszy jest praktycznie nieskończona. Podobnie, jak w klasycznym paintballu tym najbardziej znanym jest Team Death Match, którego celem jest eliminacja zawodników z drużyny przeciwnej. Z coraz większym doświadczeniem uczestników, możliwe jest wprowadzanie dodatkowych opcji, co sprawia, że zabawa staje się jeszcze ciekawsza.

Zaawansowana elektronika umożliwia realizację najbardziej różnorodnych koncepcji gier. Na przykład tryb „zombie„, pozwala na tworzenie post apokaliptycznych rozgrywek, gdzie wyeliminowani gracze odradzają się jako zombie! Natomiast zastosowanie elektronicznych flag sprawia, że znany scenariusz „Capture the Flag” nabiera zupełnie innego wymiaru.  

Zalety systemu Laser Tag

GRY NOCNE 

Gry nocne w Laser Tag to nasz autorski produkt!

Zabawa pod osłoną nocy możliwa jest dzięki latarkom taktycznym montowanym do karabinów, które umożliwiają poruszanie się w całkowitej ciemności.

Karabiny, dzięki temu, że mają bardzo duży zasięg strzałów w nocy, pozwalają trafiać przeciwników nawet z kilkuset metrów, a w skutecznym celowaniu pomagają precyzyjne kolimatory optyczne.

Grę można zorganizować zarówno w plenerze (warunkiem jest start zabawy po zmierzchu), jak i w całkowicie wyciemnionym pomieszczeniu.  

NASZ SPRZĘT

Sprzęt, z którego korzystamy, to repliki prawdziwej broni – w naszym przypadku są to kopie popularnych karabinów G36C oraz MP5.

Realny zasięg strzałów jest regulowany i wynosi ponad 100 metrów w ciągu dnia, przy czym w nocy może wzrosnąć nawet do 400 metrów. 

W broni programuje się określoną ilość punktów życia, amunicji oraz zapasowych magazynków. Ponadto, ustawia się mnóstwo innych detali, które pozwalają zapewnić realizm prowadzonych rozgrywek – możliwe jest określenie takich parametrów jak zasięgu strzałów, szybkostrzelność, siła trafienia, czas potrzebny na przeładowanie, czy nawet przegrzanie lufy, które występuje w prawdziwej broni.  

Na jaką okazję?

Laser Tag doskonale sprawdzi się jako atrakcja na imprezę integracyjną, wieczór kawalerski, urodziny dla dzieci, wycieczkę szkolną, czy piknik plenerowy.

Dołącz do nas!