Co to jest Archery Tag?

Archery Tag ‌to‌ ‌gra,‌ ‌która‌ ‌łączy‌ ‌w‌ ‌sobie‌ ‌adrenalinę‌ klasycznego ‌paintball’a‌ ‌i‌ ‌energię‌ ‌łucznictwa.‌

‌Dwie‌ ‌drużyny‌ uczestniczą w walce na łuki ‌między‌ ‌sobą‌ ‌na‌ ‌specjalnym‌ ‌polu‌ ‌do‌ ‌gry‌ ‌według‌ ‌określonego‌ ‌scenariusza.‌ ‌Zawodnicy‌ ‌wyposażeni‌ ‌w‌ ‌łuk‌ ‌i‌ ‌specjalne‌ ‌strzały,‌ ‌które‌ ‌zamiast‌ ‌grota‌ ‌posiadają‌ ‌piankową‌ ‌nasadkę,‌ ‌mogą‌ ‌przeżyć‌ ‌pasjonujące,‌ ‌pełne‌ ‌dynamiki‌ ‌i‌ ‌zdrowej‌ ‌rywalizacji‌ ‌bitwy‌ ‌łucznicze!‌ ‌ ‌

Walka na łuki ‌znane jest ‌również‌ jako ‌paintball ‌łuczniczy,  jednak ‌w‌ ‌tym‌ ‌przypadku‌ ‌uderzenia‌ ‌strzałami‌ ‌nie‌ ‌pozostawiają‌ ‌żadnych‌ ‌śladów‌ ‌i‌ ‌są‌ ‌bezbolesne.‌ 

Dla Twojego komfortu i cennego czasu, wszystkie najważniejsze informacje zawarliśmy w sekcjach poniżej.

Uczestnicy

Kto może zagrać w Archery Tag?

Zabawa skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. W grach oprócz osób dorosłych mogą brać udział również dzieci w wieku od około 8-9 roku życia. Ten niezwykle ekscytujący sport zapewnia wiele niezapomnianych wrażeń osobom w każdym wieku.

Miejsce do gier

Gdzie można grać w Archery Paintball?

Do organizacji zabawy wystarczy kawałek w miarę równej, najlepiej trawiastej powierzchni, o wymiarach około 300 – 500 m2. Dobrym miejscem będzie zwykłe boisko sportowe lub po prostu duży trawnik. Zabawę można przeprowadzić niezależnie od warunków pogodowych, jak i pory roku. 

Paintball łuczniczy można również bezproblemowo zorganizować w pomieszczeniach zamkniętych bez obawy, że coś zostanie zniszczone – np. na sali gimnastycznej lub sali konferencyjnej.

Zorganizujemy Twoją bitwę na łuki w Warszawie, a także w Łodzi lub Płocku. W razie potrzeby oferujemy również gry z dojazdem.

 

Bezpieczeństwo

Czy Bow Paintball jest bezpieczny?

Strzały zakończone są miękkimi, piankowymi końcówkami, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne, a uderzenie nimi nie powoduje żadnego bólu, czy dyskomfortu. Dodatkowo uczestnicy podczas zabawy noszą maski ochronne na twarzy.

Scenariusze gier

Jakie są scenariusze w Archery Games?

Obowiązkową zabawą wprowadzającą jest zawsze nauka strzelania z łuku do tarczy. W momencie gdy uczestnicy przećwiczą strzelanie z łuku możliwe jest przejście do organizacji docelowych rozgrywek. 

Podstawowy scenariusz to klasyczna bitwa na łuki, która jest podobna do gry w popularnego “zbijaka” z tym, że zamiast jednej piłki, mamy tutaj kilkadziesiąt strzał, którymi drużyny ostrzeliwują siebie na wzajem. Wraz z doświadczeniem można wprowadzać dodatkowe elementy i modyfikacje do rozgrywek.

Oprócz tego z wykorzystaniem łuków można przeprowadzić szereg innych zabaw, jak np. Honorowy Pojedynek, Egzekucja, czy Polowanie na „Królika” (kawalera, szefa, solenizanta) 🙂

Na jaką okazję warto zorganizować Bitwę na Łuki?

Archery Paintball to zabawa, która doskonale sprawdzi się na integracji firmowej, wieczorze kawalerskim, imprezie urodzinowej, obozie dla dzieci, czy pikniku sportowym.

Dołącz do nas!