Co to jest?

Archery‌ ‌Tag‌ ‌to‌ ‌gra,‌ ‌która‌ ‌łączy‌ ‌w‌ ‌sobie‌ ‌adrenalinę‌ ‌paintball’a‌ ‌i‌ ‌energię‌ ‌łucznictwa.‌

‌Dwie‌ ‌drużyny‌ ‌walczą‌ ‌między‌ ‌sobą‌ ‌na‌ ‌specjalnym‌ ‌polu‌ ‌do‌ ‌gry‌ ‌według‌ ‌określonego‌ ‌scenariusza.‌ ‌ Zawodnicy‌ ‌wyposażeni‌ ‌w‌ ‌łuk‌ ‌i‌ ‌specjalne‌ ‌strzały,‌ ‌które‌ ‌zamiast‌ ‌grota‌ ‌posiadają‌ ‌piankową‌ ‌nasadkę,‌ ‌mogą‌ ‌przeżyć‌ ‌pasjonujące,‌ ‌pełne‌ ‌dynamiki‌ ‌i‌ ‌zdrowej‌ ‌rywalizacji‌ ‌bitwy‌ ‌łucznicze!‌ ‌ ‌

Archery‌ ‌Tag‌ ‌potocznie‌ ‌nazywany‌ ‌jest‌ ‌również‌ ‌paintballem‌ ‌łuczniczym‌,  jednak ‌w‌ ‌tym‌ ‌przypadku‌ ‌uderzenia‌ ‌strzałami‌ ‌nie‌ ‌pozostawiają‌ ‌żadnych‌ ‌śladów‌ ‌i‌ ‌są‌ ‌bezbolesne.‌ 

Dla Twojego komfortu i cennego czasu, wszystkie najważniejsze informacje zawarliśmy w sekcjach poniżej.

UCZESTNICY

Kto może zagrać?

Zabawa skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. W grach oprócz osób dorosłych mogą brać udział również dzieci w wieku od około 8-9 roku życia. Ten niezwykle ekscytujący sport zapewnia wiele niezapomnianych wrażeń osobom w każdym wieku.

MIEJSCE DO GIER

Gdzie można grać?

Do organizacji zabawy wystarczy kawałek w miarę równej, najlepiej trawiastej powierzchni, o wymiarach około 300 – 500 m2. Dobrym miejscem będzie zwykłe boisko sportowe lub po prostu duży trawnik. Zabawę można przeprowadzić niezależnie od warunków pogodowych, jak i pory roku. 

Gry można również bezproblemowo zorganizować w pomieszczeniach zamkniętych bez obawy, że coś zostanie zniszczone – np. na sali gimnastycznej lub sali konferencyjnej.

BEZPIECZEŃSTWO

Czy zabawa jest bezpieczna?

Strzały zakończone są miękkimi, piankowymi końcówkami, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne, a uderzenie nimi nie powoduje żadnego bólu, czy dyskomfortu. Dodatkowo uczestnicy podczas zabawy noszą maski ochronne na twarzy.

SCENARIUSZE GIER

Jakie są scenariusze gier?

Obowiązkową zabawą wprowadzającą jest zawsze nauka strzelania z łuku do celu. W momencie gdy uczestnicy przećwiczą strzelanie z łuku możliwe jest przejście do organizacji docelowych rozgrywek. 

Podstawowy scenariusz podobny jest do gry w popularnego “zbijaka” z tym, że zamiast jednej piłki, mamy tutaj kilkadziesiąt strzał, którymi drużyny ostrzeliwują siebie na wzajem. Wraz z doświadczeniem można wprowadzać dodatkowe elementy i modyfikacje do rozgrywek.

Oprócz tego z wykorzystaniem łuków można przeprowadzić szereg innych zabaw, jak np. Honorowy Pojedynek, Egzekucja, czy Polowanie na „Królika” (kawalera, szefa, solenizanta) 🙂

Na jaką okazję?

Archery Tag to zabawa, która doskonale sprawdzi się na integracji firmowej, wieczorze kawalerskim, imprezie urodzinowej, spotkaniu ze znajomymi, obozie dla dzieci, czy pikniku sportowym.

Dołącz do nas!