Co to jest
Laser Tag?

Laser Tag to gra podobna do popularnego paintballa. Z tego względu, znana jest również jako laserowy paintball lub elektroniczny paintball.

Jednak w przeciwieństwie do klasycznej wersji tej zabawy, nie ma tu amunicji  w postaci kulek z farbą. Prowadzenie realistycznych starć możliwe jest dzięki promieniom podczerwieni, które emitowane są przez karabin gracza i odbierane przez czujniki przeciwników. 

Zawodnicy zdobywają punkty za każde trafienie, które rejestrowane jest przez specjalny system elektroniczny czuwający nad przebiegiem całej rozgrywki.

Dla Twojego komfortu i cennego czasu, wszystkie najważniejsze informacje zawarliśmy w sekcjach poniżej.

Gry na zewnątrz 

Laser Tag na powietrzu to stosunkowa nowość. Często kojarzymy tę atrakcję wyłącznie z zaciemnionych pomieszczeń, ale zabawa jest możliwa jak najbardziej również na zewnątrz.

Paintball laserowy na otwartej przestrzeni jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnych kolimatorów optycznych w karabinach, które pozwalają skutecznie celować przy świetle dziennym oraz trafiać przeciwników z dużych odległości.

Laser Tag w terenie powstał na wzór militarnego systemu szkoleniowego M.I.L.E.S. służącego do profesjonalnego treningu żołnierzy.

 

Uczestnicy

Kto może zagrać w Paintball Elektroniczny?

Laserowy paintball to rozrywka dla każdego! W zabawie nie ma fizycznych trafień, dzięki czemu grać z powodzeniem mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.  Zabawa dla najmłodszych zapaleńców możliwa jest od około 7-8 roku życia, tak aby byli w stanie swobodnie utrzymać replikę broni. Brak bolesnych trafień sprawia również, że rozrywka jest bardziej przyjazna dla kobiet. 

Miejsce do gier

Gdzie można grać w Elektroniczny Paintball?

Jedną‌ ‌z‌ ‌największych‌ ‌zalet‌ ‌laserowego paintballa ‌jest‌ ‌to,‌ ‌że‌ ‌‌grać‌ ‌można‌ ‌praktycznie wszędzie.‌ ‌Ogród‌ ‌przy‌ ‌hotelu,‌ ‌szkolne‌ ‌korytarze,‌ ‌czy‌ ‌może‌ ‌magazyn w firmie ‌-‌ ‌każde‌ ‌z‌ ‌tych‌ ‌miejsc‌ ‌pozwoli‌ ‌na‌ ‌rozegranie‌ ‌pasjonującej‌ ‌bitwy.‌ ‌

Ze‌ ‌względu‌ ‌na‌ ‌to,‌ ‌że‌ ‌strzały‌ ‌nie‌ ‌ingerują‌ ‌w żaden sposób w‌ ‌otoczenie,‌ ‌zabawę można‌ ‌bez‌ ‌problemu‌ przeprowadzić‌‌ ‌zarówno‌ ‌na‌ ‌zewnątrz (outdoor),‌ ‌jak‌ ‌i‌ ‌wewnątrz‌ ‌budynków (indoor) .

Zorganizujemy Twoją grę Laser Tag na naszym poligonie w Warszawie, a także w plenerze w Łodzi lub Płocku podczas firmowej imprezy integracyjnej, wieczoru kawalerskiego lub urodzin dla dzieci. Na specjalne życzenie dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce!

Bezpieczeństwo

Czy Laser Paintball jest bezpieczny?

Laserowy paintball jest całkowicie bezpieczny dla uczestników. Działanie broni opiera się na świetle podczerwonym, które w żaden sposób nie jest szkodliwe dla oczu.  

Scenariusze gier

Jakie są scenariusze w Laser Tag Paintball?

Ilość scenariuszy gier Laser Tag jest praktycznie nieskończona. Podobnie, jak w klasycznym paintballu tym najbardziej znanym jest Team Death Match, którego celem jest eliminacja zawodników z drużyny przeciwnej. Z coraz większym doświadczeniem uczestników, możliwe jest wprowadzanie dodatkowych opcji, co sprawia, że zabawa staje się jeszcze ciekawsza.

Zaawansowana elektronika umożliwia realizację najbardziej różnorodnych koncepcji gier. Na przykład tryb „zombie„, pozwala na tworzenie post apokaliptycznych rozgrywek, gdzie wyeliminowani gracze odradzają się jako zombie! Natomiast zastosowanie elektronicznych flag sprawia, że znany scenariusz „Capture the Flag” nabiera zupełnie innego wymiaru.  

Paintball laserowy – zalety

Gry z latarkami 

Laser Tag z latarkami to nasz autorski produkt!

Paintball laserowy po zmierzchu możliwy jest dzięki latarkom taktycznym montowanym do karabinów, które umożliwiają poruszanie się w całkowitej ciemności.

Dzięki temu, że karabiny mają bardzo duży zasięg strzałów, pozwalają trafiać przeciwników nawet z kilkuset metrów, a w skutecznym celowaniu pomagają precyzyjne kolimatory optyczne.

Grę z latarkami można zorganizować zarówno na zewnątrz (warunkiem jest start zabawy po zmierzchu), jak i w całkowicie wyciemnionym pomieszczeniu.  

Nasz sprzęt

Sprzęt, z którego korzystamy, to repliki prawdziwej broni – w naszym przypadku są to kopie popularnych karabinów G36C oraz MP5.

Realny zasięg strzałów jest regulowany i wynosi ponad 100 metrów w ciągu dnia, przy czym w nocy może wzrosnąć nawet do 400 metrów. 

W broni programuje się określoną ilość punktów życia, amunicji oraz zapasowych magazynków. Ponadto, ustawia się mnóstwo innych detali, które pozwalają zapewnić realizm prowadzonych rozgrywek – możliwe jest określenie takich parametrów jak zasięg strzałów, szybkostrzelność, siła trafienia, czas potrzebny na przeładowanie, czy nawet przegrzanie lufy, które występuje w prawdziwej broni.  

Na jaką okazję warto zorganizować laserowy paintball?

Laser Paintball doskonale sprawdzi się jako atrakcja na imprezę integracyjną, wieczór kawalerski, urodziny dla dzieci, wycieczkę szkolną, czy piknik plenerowy.

Paintball laserowy – doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych

Chcesz w ciekawy sposób spędzić czas ze znajomymi? A może poszukujesz oryginalnej atrakcji na urodziny swojego dziecka? Niezależnie od wieku, każdy zasługuje na rozrywkę na najwyższym poziomie – takie jest nasze motto. Dlatego właśnie specjalizujemy się w organizacji oryginalnych atrakcji na różne okazje. Jedną z naszych ulubionych form rozrywki, jaką oferujemy, jest laserowy paintball. Jest to stosunkowo nowa forma gry, dlatego wciąż jeszcze wiele osób pyta nas, na czym polega laserowy paintball, czy każdy może zagrać w laserowy paintball, jak się przygotować do rozgrywki. Laser tag, czyli właśnie laserowy paintball to rodzaj gry zespołowej, której każdy powinien spróbować. Dlatego też postaramy się przybliżyć Wam tę formę rozrywki i zachęcić do doskonałej zabawy.

Jaka jest historia laserowego paintballu?

Choć laserowy paintball powoli zyskuje coraz więcej swoich zwolenników (wystarczy, że raz zagracie!), to sama forma gry jest znana już od wielu lat. Oczywiście sam mechanizm gry jest doskonale wszystkim znany i opiera się na klasycznej grze w „żołnierzy”. Pokrewnymi odmianami tej rozrywki jest klasyczny paintball z amunicją z kulek wypełnionych farbą oraz ASG, gdzie amunicja ma postać plastikowych kuleczek. W laserowym paintballu amunicja została zastąpiona wiązką lasera. Jednak zanim laser tag został udostępniony szerszej publice i stał się formą rozrywki, to stanowił metodę szkoleniową amerykańskiego wojska. To właśnie na przełomie lat 70. i 80. Siły Zbrojne USA postanowiły w ramach szkolenia MILES przeprowadzać symulację walki z przeciwnikiem za pomocą broni. Założeniem tego szkolenia było uzyskanie jak najlepszego realizmu sytuacji, przy jednoczesnym braku szkód czy zagrożenia dla zdrowia i życia szkolonych żołnierzy. Jak pierwszy laserowy paintball wyglądał w praktyce? Żołnierze mieli przytwierdzony do broni specjalny nadajnik, który emitował wiązkę podczerwieni. Do ekwipunku uczestników należały także specjalne kamizelki. W momencie, gdy promień lasera trafił na kamizelkę, sygnalizator dźwiękowy informował o „trafieniu”. Co ciekawe, już w połowie lat 80. w USA powstały pierwsze areny do gry w laser tag, a z czasem ta gra zdobyła popularność na całym świecie.

Na czym polega gra w laserowy paintball?

Wraz z tym jak laser tag zyskiwał popularność w Polsce, coraz częściej był nazywany laserowym paintballem. Trzeba jednak zauważyć, że cechami wspólnymi dla klasycznej gry w paintball i laser tag jest sama forma rozgrywki, nawiązanie do rozgrywki militarnej, a także używanie specjalnie wykonanych na potrzeby gry replik broni. W przeciwieństwie do klasycznego paintballu w czasie gry nie pobrudzimy ubrań farbą. Trzeba też zauważyć, że w przeciwieństwie do gry w paintball czy ASG laser tag jest bezbolesny (chyba że w ferworze gry wywiniemy koziołka). Trafienie kulką z farbą, czy plastikową kuleczką, mimo specjalnego kombinezonu mogło sprawiać ból, a nawet pozostawiać na ciele siniaki. W grze w laserowy paintball nie mamy tego problemu! Na ekwipunek gracza składa się specjalna opaska na głowę oraz specjalny rodzaj broni, który zamiast strzelać amunicją, wysyła promienie podczerwieni. Jeżeli podczas rozgrywki któryś z uczestników zostanie trafiony, czujnik zarejestruje tę sytuację. Wszystkie trafienia są punktowane, a cała rozgrywka jest rejestrowana przez dedykowany system elektroniczny. Jak wygląda broń, którą mają gracze do dyspozycji? Modele mogą różnić się między sobą i przybierać różne formy. My postawiliśmy na realizm sytuacji, tak by gracze mogli poczuć adrenalinę i jeszcze lepiej zaangażować się w rozgrywkę. Uczestnicy zorganizowanych przez nas rozgrywek mają do dyspozycji repliki karabinów G36C oraz MP5. Rozgrywki w paintball laserowy często kojarzone są ze specjalnymi arenami, gdzie panuje zupełna ciemność. To również się zmieniło. Nowoczesne karabinki laserowe mają zasięg nawet 100 m w świetle dziennym. Podczas rozgrywek nocnych zasięg lasera może osiągać nawet 400 m.

Czy gracze laser tag mają nieskończoną ilość amunicji i są „nieśmiertelni”? W dużej mierze zależy to od założeń rozgrywki. Żeby gra była bardziej emocjonująca i wymagająca istnieje możliwość ustawienia liczby punktów życia – podobnie jak np. w grach komputerowych czy na konsolę. Dodatkowo ustawia się ilość magazynków i amunicji, jaką dysponuje gracz. Możemy także ustawić częstotliwość oddawania strzału zasięg czy siłę trafienia. Co ciekawe, nowoczesne repliki do laserowego paintballu umożliwiają również ustawienie takich parametrów jak czas przeładowania, a nawet przegrzanie lufy! Dzięki temu emocje podczas rozgrywki są jeszcze większe, a gra wymaga nie tylko celnego oka, ale także strategicznego myślenia.

Dlaczego warto zdecydować się na rozgrywkę w laserowy paintball?

Największą zaletą gry w laserowy paintball jest jej uniwersalność. Rozgrywkę można zorganizować praktycznie w każdym miejscu. Nie jesteśmy ograniczeni tylko do specjalnie przygotowanej przestrzeni areny. W laser tag możemy zagrać np. opuszczonych wnętrzach (oczywiście przetestowanych, legalnie dostępnych i bezpiecznych), a także w terenie lub na przygotowanych poligonach z przeszkodami. Gra jest bezbolesna, w pełni bezpieczna i istnieje możliwość regulacji poziomu trudności. Te cechy sprawiają, że w paintball laserowy Warszawa może zagrać tak naprawdę każdy – jest idealny także dla dzieci i kobiet. Laser tag nie wymaga używania masek ochronnych, hełmów czy kombinezonów ochronnych. To sprawia, że rozgrywki w laserowy paintball będą komfortowe również w upalny dzień.

Laser tag – jasne zasady i sprawiedliwa rozgrywka

Często problemem w grupowych rozgrywkach są kwestie przejrzystości zasad i… uczciwości graczy. Podczas gry w paintball laserowy wszystkie trafienia i celność tych trafień rejestrowana jest przez system elektroniczny. Jeżeli gracz wykorzysta swoje punkty życia albo skończy się mu amunicja, to zostanie o tym poinformowany. Po zakończonej grze można przejrzeć raport z rozgrywki. Dzięki temu możecie w pełni skupić się na grze i czerpać z niej radość, bez niepotrzebnych sporów.

 

Dołącz do nas!